Napisane przez: Norbert Owczarek | 2 września, 2012

III Rajd Górski Szlakami Beskidzkiej 5 [2012.09.29-30]

Ogólnopolska Akcja „Poznaj Beskidy” serdecznie zaprasza na ogólnopolski III Rajd Górski Szlakami Beskidzkiej 5, który odbędzie się w dniach 29-30 września 2012 r. Poprzednie Rajdy cieszyły się dużą popularnością i do dzisiaj są bardzo pozytywnie oceniane przez uczestników. W trzeciej edycji Rajdu pragniemy zatem kontynuować tradycję wędrówek szlakami Beskidzkiej 5 w doskonałym gronie pod opieką profesjonalnych licencjonowanych przewodników beskidzkich. Wzorem poprzednich Rajdów, trasy rajdowe wytyczono pięknymi widokowo szlakami. Skalę trudności dobrano w taki sposób, by każdy mógł uczestniczyć w Rajdzie, bez względu na wiek, kondycję oraz umiejętności turystyczne. Organizatorzy pragną także utrzymać (sprawdzony w drugiej edycji Rajdu) element rywalizacji Uczestników tak, by wyróżnieni otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

Rajd rozpocznie się 29 września w Ustroniu, skąd górami Uczestnicy dojdą do Wisły, gdzie zostaną zakwaterowani. Wieczorem odbędzie się turystyczna impreza z konkursami i nagrodami przy ognisku połączona z pieczeniem kiełbasek. Drugiego dnia rano rajdowicze wyruszą na szlaki prowadzące na grzbiet Gościejowa będący turystycznym łącznikiem między Wisłą, Szczyrkiem, Brenną i Ustroniem (stąd prowadzą szlaki do 4 miejscowości Beskidzkiej 5). Meta Rajdu tradycyjnie znajduje się w Wiśle, gdzie wszyscy otrzymają ciepły turystyczny posiłek. W Wiśle na rynku odbędzie się uroczyste zakończenie Rajdu oraz pożegnanie Uczestników Rajdu. Rozpoczęcie i zakończenie Rajdu zaplanowano tak, by czas pasował do rozkładu jazdy pociągów. Tak jak na poprzednich Rajdach, i tym razem będzie można zdobywać punkty do odznaki GOT.

Koszt całkowity tego turystycznego przedsięwzięcia dla uczniów naszej szkoły to 100 złotych (przejazd pociągiem w obie strony, przejazd autobusami,  nocleg, opieka przewodnicka, impreza turystyczna przy ognisku „Z Beskidtrekiem o Beskidach”, kiełbaski i chleb na ognisko, gorący posiłek na mecie rajdu).

Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z opiekunem Koła Miłośników Beskidów „Diablaki” (Norbert Owczarek) do dnia 20 września 2012 roku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej organizatorów.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie