Napisane przez: Norbert Owczarek | Kwiecień 20, 2013

[20 IV 2013] XII Międzywyprawowe posiedzenie Loży Zdobywców Korony Gór Polski

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej nr 18 im. Władysława Broniewskiego w Dąbrowie Górniczej odbyło się XII międzywyprawowe posiedzenie Loży Zdobywców Korony Gór Polskich. Spotkanie to mogło się odbyć dzięki inicjatywie i zaangażowaniu opiekuna Koła Miłośników Beskidów Diablaki oraz przychylności Dyrektora Szkoły – mgr Doroty Raczek.

Przed godziną 9.00 rano zaczęły się przygotowania na przyjęcie gości. Pierwszy dotarł pomysłodawca idei Korony Gór Polski i redaktor Oficyny Wydawniczej AMOS – Pan Janusz Sapa. Kolejni  przybyli  Zdobywcy Korony Gór Polski, którzy weszli w skład Loży Zdobywców powołanej do weryfikacji osiągnięć kandydatów do tego tytułu. Członkowie Loży zostali podzieleni na trzy samodzielne zespoły.

Po godzinie 10.00 odbyła się odprawa Loży Zdobywców przeprowadzona przez Pana Janusza Sapę. Od godziny 10.30 zgodnie z harmonogramem rozpoczęły się rozmowy z kandydatami na Zdobywców Korony Gór Polski. Do naszej Szkoły przyjechali oni z całej Polski m.in. z województwa dolnośląskiego, zachodnio – pomorskiego, podkarpackiego, mazowieckiego. Często z najbliższą rodziną, która stanowiła wsparcie lub nawet towarzysza górskich wędrówek. Łącznie kilkadziesiąt osób. Loża Zdobywców pytała kandydatów o szlaki, które przemierzali, wrażenia z wędrówek, dalsze plany, wspólnie oglądaliśmy ich pamiątki z wypraw w postaci przepięknych albumów zdjęć.

Po godzinie 13.30 zakończyły się weryfikacje kandydatów we wszystkich trzech zespołach. O godzinie 14.00 Janusz Sapa rozpoczął uroczystość pasowania kandydatów na Zdobywców Korony Gór Polski. Wygłosił ciekawe wprowadzenie nawiązując do historii i patriotyzmu naszego kraju, po czym odśpiewany został hymn klubowy. Następnie kolejne osoby wysłuchały wzruszających słów roty przysięgi klubowej, zostały pasowane ciupagą, otrzymały dyplom, legitymację i odznakę Zdobywcy Korony Gór Polski. Tego dnia kolejnych 29 Polaków otrzymało godność Zdobywcy Korony Gór Polski. Co mnie cieszy najbardziej to fakt, że wśród nich było również kilku mieszkańców naszego miasta.

Około godziny 15.00 ostatni goście opuścili mury Szkoły Podstawowej nr 18 w Dąbrowie Górniczej i tym samym XII międzywyprawowe posiedzenie Loży Zdobywców Korony Gór Polski przeszło do historii.

Dziękuję wszystkim za obecność, wspaniałą atmosferę, interesujące rozmowy i bezcenne wskazówki. Do zobaczenia na kolejnych posiedzeniach Loży lub spotkaniach klubowych. CZEŚĆ GÓROM!

Galeria

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie