Napisane przez: Norbert Owczarek | Maj 9, 2013

„Co słychać?” – nr 5 (269) / 2013

Polskie Towarzystwo Tatrzańskie informuje o ukazaniu się majowego numeru „Co słychać?”, w którym dużą część stanowią relacje z kwietniowych wydarzeń zorganizowanych w ramach akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2013″, której animatorem jest Oddział PTT w Bielsku-Białej. Znajdziemy tu relację Szymona Barona z inauguracji akcji w rejonie Szyndzielni i Klimczoka, wśród uczestników której były m.in. grupy z oddziałów PTT w Chrzanowie i Jaworznie. Tomasz Węgrzyn relacjonuje sprzątanie Beskidu Małego w rejonie Potrójnej przez grupy z Koła PTT w Kozach, a Norbert Owczarek przybliża nam sprzątanie rejonu Błatniej w Beskidzie Śląskim. Warto dodać także o wsparciu akcji, podobnie jak przed rokiem przez Koło PTTK „Beskidek” z Porąbki, które posprzątało końcem kwietnia rejon Żaru o czym pisze Michał Niemczyk. O wydarzeniach towarzyszących akcji piszą także Robert Słonka i Aldona Bujak.
W numerze znajdziemy także ciekawy artykuł Niny Mikołajczyk o kolejnym ciekawym miejscu w Stanach Zjednoczonych – malowniczym Antelope Canyon oraz wspomnienie Barbary Morawskiej-Nowak o zmarłych z Oddziału PTT w Krakowie: prof. Jerzym Tomaszewskim i prof. Halinie Piękoś-Mirkowej.
Numer uzupełnia zaproszenie na obchody 140. rocznicy powołania Galicyjskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, do udziału w których PTT gorąco zachęca.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,16 MB)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie