Napisane przez: Norbert Owczarek | Wrzesień 30, 2013

[29 IX 2013] 44 Górski Rajd Zagłębiaków – relacja

44 Górski Rajd Zagłębiaków przeszedł już do historii. Była to dla Kół Miłośników Beskidów Diablaki i Małe Diablaki impreza bardzo wyjątkowa i bardzo długo będziemy ją mile wspominać. Była to pierwsza wycieczka zorganizowana w ramach akcji „Ćwiczyć każdy może”.

29 września 2013 roku na poranną zbiórkę przed głównym wejściem do Szkoły Podstawowej nr  18 stawiła się olbrzymia liczba 70 turystów. Byli wśród nich uczniowie, rodzice uczniów, nauczyciele z naszej szkoły, sympatycy i miłośnicy górskich wędrówek związani z działającymi w naszej szkole kołami turystycznymi. Wyruszyliśmy podzieleni na dwa autokary o godzinie 7.30 na południe naszego kraju.

Podróż minęła nam błyskawicznie. W Ujsołach wysiedliśmy z autokaru przed godziną 10.00. Wyruszyliśmy z naszą przewodniczką – Panią Anną Barów szlakiem przez Kiczory, Kręcichwosty, Rajczę Nickulinę do Rajczy Centrum. Po drodze rozkoszowaliśmy się przepiękną, słoneczną pogodą i jesiennymi, górskimi krajobrazami. Niesamowity był widok kilkuset turystów z Zagłębia zmierzających podobnie jak my na metę rajdu. Całą trasę przewidzianą tego dnia pokonaliśmy w rekordowo krótkim czasie nieco ponad 2 godzin.

Na metę rajdu „wbiegliśmy” o godzinie 12.20. Zgłosiliśmy swoje przybycie kierownictwu rajdu, zapisaliśmy naszych reprezentantów do konkursów, a następnie raczyliśmy się pyszną zupą grzybową lub zupą grochową. Na scenie Domu Kultury w Rajczy przygotowano dla nas szereg atrakcji. Były występy zespołów regionalnych, losowanie nagród rzeczowych i wiele konkursów z nagrodami.

Wystąpiliśmy we wszystkich konkursach na scenie Domu Kultury w Rajczy.

Konkurs piosenki turystycznej – III miejsce ( Barbara Novak, Małgorzata Łabuś )

Konkurs bajkowy – II miejsce ( Joanna Doniec, Bartosz Owczarek )

Konkurs sprawnościowy – II miejsce ( Michael Kajda )

Były jeszcze konkurs plastyczny i konkurs wiedzy krajoznawczej, w których szczęście nie uśmiechnęło się do nas.

Dodatkowo nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika należącego do Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego obecnego na rajdzie otrzymał pięcioletni Bartosz Owczarek.

Po godzinie 16.00 nastąpiła część oficjalna rajdu. Odczytano list od Prezydenta Dąbrowy Górniczej Pana Zbigniewa Podrazy, przemówił Wójt Gminy Rajcza Kazimierz Fujak. Wręczono dyplomy i podziękowania organizatorom rajdu, przewodnikom beskidzkim, występującym na scenie artystom.

Potem nastąpił moment, na który czekali przedstawiciele kilku dąbrowskich szkół podstawowych obecni tego dnia na rajdzie – przyznanie pucharu za I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Prezes Miejskiego Oddziału PTTK – Pani Zenobia Przybyła ogłosiła zwycięzcę. Nastąpił moment, na który Szkoła Podstawowa nr 18 w Dąbrowie Górniczej czekała kilkanaście lat.

Dyplom dla najlepszej szkoły w kategorii Szkół Podstawowych w 44 Górskim Rajdzie Zagłębiaków z metą w Rajczy oraz Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej Zbigniewa Podrazy za zajęcie I miejsca w kategorii Szkół Podstawowych przyznano DIABLAKOM.

Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim obecnym tego dnia turystom, którzy stworzyli tak liczną, barwną, wesołą, sympatyczną grupę reprezentującą Szkołę Podstawową nr 18 w Dąbrowie Górniczej. To dzięki Wam wróciliśmy do Dąbrowy Górniczej jako najlepsza szkoła podstawowa obecna tego dnia na rajdzie. Liczę także na Waszą obecność podczas przyszłorocznego rajdu J Zapraszam także do udziału w kolejnych wycieczkach Koła Miłośników Beskidów „Diablaki” i Koła Miłośników Beskidów „Małe Diablaki”.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie