Napisane przez: Norbert Owczarek | Maj 10, 2014

[10 V 2014] “Sprzątamy Beskidy z PTT 2014″ w rejonie Turbacza – relacja

Kolejne, trzecie już spotkanie wolontariuszy na górskich szlakach w ramach akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2014” miało miejsce w Gorcach, a dokładniej w rejonie Turbacza. W sobotę rano z różnych stron, różnymi szlakami wyruszyło kilkadziesiąt osób, którym przyświecał tego dnia jeden cel: zebrać różnorodne śmieci z górskich szlaków prowadzących na Turbacz.

Koło Miłośników Beskidów DIABLAKI wraz z reprezentantami PTT o/Chrzanów rozpoczęło wędrówkę zielonym szlakiem z Nowego Targu Kowańca do schroniska na Turbaczu, a następnie wrócili żółtym szlakiem do punktu startu swojej wędrówki.

Przedstawiciele Koła PTT w Kozach zbierali śmieci poruszając się żółtym szlakiem z Nowego Targu Kowańca do schroniska na Turbaczu, a następnie wrócili zielonym szlakiem do miejsca, z którego rozpoczęli wędrówkę.

Połączone siły PTT o/Bielsko-Biała i PTT o/Ostrzeszów sprzątały niebieski szlak na trasie Koninki – Schronisko na Turbaczu.

W podsumowaniu dzisiejszego dnia należy wspomnieć, że 20 wolontariuszy z naszej grupy zebrało łącznie 500 litrów wszelkiego rodzaju odpadów ze szlaku, którym wędrowaliśmy.

Następnym terenem, w który zawita akcja „Sprzątamy Beskidy z PTT 2014” będzie rejon Baraniej Góry. Zapraszamy wszystkich chętnych już w najbliższą sobotę 17 maja 2014 roku do aktywnego udziału na rzecz ekologii i edukacji na górskich szlakach.

IMG_1739_resize

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: