Napisane przez: Norbert Owczarek | Październik 16, 2015

[10 X 2015] Jurajskie wycieczki z jaskiniami na trasie – Jaskinia Wierzchowska

10.10.2015 pojechaliśmy na Jurę Krakowsko – Częstochowską. Wyruszyliśmy z samego rana z przed szkoły. Jechaliśmy dość długo, ale były oczywiście przerwy. Kiedy dojechaliśmy, było tak zimno, że nawet palcem się nie dało ruszyć. Najpierw szliśmy do Jaskini Wierzchowskiej. Kiedy już weszliśmy do środka jaskini, szliśmy korytarzem, w którym kapała nam na głowy woda :-D. Widzieliśmy małego, latającego nietoperka. Wszyscy się nim zachwycali i oczywiście robili zdjęcia. Kilka kroków dalej widzieliśmy niedźwiedzia wykutego z kamienia. Nieopodal były także kamienne hiena oraz lew. Im dalej szliśmy, tym więcej nietoperzy widzieliśmy. Kiedy staliśmy przy wyjściu z jaskini, mały nietoperz latał nad głowami. Wszyscy bali się, ze zahaczy się o włosy lub czapki.

Kiedy szliśmy do autokaru, wędrowaliśmy po takich „jakby górach”.  Ta wycieczka podobała się każdemu i była bardzo fajna.

Natalia Siemiątkowska kl. IV a

Kaja Maślanka kl. IV a

IMG_7479

Reklamy

Responses

  1. Witam serdecznie.
    Wycieczka na pewno super – tylko należało by pomyśleć i wcześniej zasięgnąć informacji, czy o tej porze można zwiedzać jaskinie na Wyżynie Krakowsko – Wieluńskiej. Chodzi właśnie o nietoperze, które zimują w jaskiniach i nie powinno im się przeszkadzać w przygotowaniach ani w samej zimowli . To tak na przyszłość.

    • Witamy!
      Jaskinia Wierzchowska Górna jest czynna dla ruchu turystycznego od 9 kwietnia do 30 listopada. Początek okresu zimowania nietoperzy żyjących na jurze to przełom listopad/grudzień w zależności od panującej aury. Tak więc myślimy oraz posiadamy informacje m.in. na temat życia tych ssaków.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie