Napisane przez: Norbert Owczarek | Maj 6, 2016

[6 V 2016] „Korona Himalajów i Karakorum” – spotkanie z Krzysztofem Wielickim

Legenda światowego himalaizmu Pan Krzysztof Wielicki był dzisiaj gościem w Szkole Podstawowej nr 18 w Dąbrowie Górniczej. Pan Krzysztof przyjął zaproszenie od Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Diablaki” i dokładnie w samo południe rozpoczął wyjątkowe, barwne i ogromnie ciekawe spotkanie z uczniami klas IV a i IV b.

Obecni na spotkaniu słuchacze mieli możliwość zobaczenia setek wyjątkowych i unikalnych zdjęć ze zdobywania przez naszego gościa Korony Himalajów i Karakorum. Pokaz slajdów był wzbogacony przez ciekawy, czasem wzruszający, czasem dowcipny komentarz piątego na świecie zdobywcy wszystkich czternastu ośmiotysięczników. Wraz z naszym gościem odbyliśmy trwającą 16 lat podróż po czternastu najwyższych szczytach na Ziemi. Rozpoczęliśmy w roku 1980 od pierwszego zimowego wejścia człowieka na Mount Everest, a zakończyliśmy w 1996 roku zdobywając drogą Kinschofera szczyt Nanga Parbat.

Podczas przerwy nasz prelegent rozdał dziesiątki autografów uczestnikom spotkania, a także wielu uczniom naszej szkoły, do których dotarła wieść o wizycie legendarnego „Ice Warrior” w naszej szkole. Po przerwie nasz gość udzielił wywiadu dziennikarkom „Osiemnachy”, a także odpowiedział na kilkadziesiąt pytań od uczestników prelekcji.

W dowód sympatii i wdzięczności za dzisiejsze spotkanie w naszej szkole prezes SK PTT „Diablaki” przekazała  na ręce naszego gościa pamiątkę narysowaną przez Pana Piotra Olbrychowskiego. Na zakończenie nie obyło się bez autografu na fladze SK PTT Diablaki oraz grupowego, pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy Panu Krzysztofowi za spotkanie, życzymy realizacji wszystkich zaplanowanych wypraw i mamy nadzieję na kolejne wyjątkowe spotkanie z legendą światowego himalaizmu, kto wie, może na górskim, beskidzkim szlaku :).

IMG_2782

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie