Napisane przez: Norbert Owczarek | Czerwiec 4, 2016

[4 VI 2016] “Sprzątamy Beskidy z PTT 2016″ w rejonie Hrobaczej Łąki – relacja

W dniu dzisiejszym blisko 50 osobowa grupa członków i sympatyków Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Diablaki” działającego przy naszej szkole wzięła udział w imprezie turystyki kwalifikowanej na terenie Beskidu Małego. Trasa naszej wędrówki przedstawiała się następująco: (niebieski szlak) Bielsko Biała Lipnik (442 m n.p.m.) – Gaiki (804 m n.p.m). – (szlak czerwony) Przełęcz u Panienki (710 m n.p.m.) – Hrobacza Łąka (828 m n.p.m.) – Przełęcz u Panienki (710 m n.p.m.) – (szlak czarny) Bielsko – Biała Lipnik Pętla (417 m n.p.m.).

Podczas wędrówki sprzątaliśmy górski  szlak. Ku miłemu zaskoczeniu wszystkich uczestników dzisiejszej wyprawy, śmieci było naprawdę niewiele i na odcinku 6 km szlaku zebraliśmy zaledwie 200 litrów śmieci. Około godziny 13.00 dotarliśmy do Domu Turystycznego na Hrobaczej Łące. Na pobliskiej polanie odbywało się podsumowanie tegorocznej edycji akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT”.  Dla naszego szkolnego koła był to czwarty finał. Podobnie jak w poprzednich latach wzięliśmy udział we wszystkich zaplanowanych w tym roku przez organizatorów terminach i rejonach do sprzątania: Klimczok, Babia Góra, Hrobacza Łąka…

Nasze ogromne zaangażowanie i chęć pomocy przyrodzie została doceniona przez organizatorów akcji – Oddział PTT w Bielsku-Białej, od których otrzymaliśmy pamiątkową, szklaną statuetkę  od Prezesa Zarządu Głównego PTT Pana Józefa Haducha „Za wyróżniający się udział w akcji Sprzątamy Beskidy z PTT 2016”. Naszą determinację i wytrwałość w górskich porządkach zauważył także Marszałek Województwa Śląskiego Pan Wojciech Saługa. Otrzymaliśmy od niego ogromny puchar z napisem „Dla Szkolnego Koła PTT „Diablaki” z Dąbrowy Górniczej za wyróżniające się uczestnictwo w akcji Sprzątamy Beskidy z PTT 2016″.

Dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy wraz ze mną w tym roku sprzątali Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Beskid Mały. To właśnie Wy tworzycie tę niepowtarzalną, turystyczną atmosferę podczas sprzątania gór. Teraz mobilizujemy się do wspólnego wyjazdu w najwyższe góry w Polsce. Do zobaczenia 2 lipca podczas akcji „Czyste Tatry 2016”.

 IMG_3415

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie