Napisane przez: Norbert Owczarek | 13 września, 2016

[13 IX 2016] „Wspinaczka wysokogórska” – spotkanie z Kacprem Tekieli

Członkowie i sympatycy Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Diablaki” mieli dzisiaj wyjątkową i niepowtarzalną okazję spotkać się z Panem Kacprem Tekieli. Nasz dzisiejszy Gość pochodzi z Gdańska, jest członkiem Klubu Wysokogórskiego  Trójmiasto, a  obecnie, ze względu na bliskość Tatr, mieszka w Krakowie. Instruktor wspinaczki sportowej, sympatyk ultra maratonów górskich. Wspinał się w górach na kilku kontynentach. W Tatrach przeszedł ponad 100 dróg, w tym blisko 60 w warunkach zimowych, wielokrotnie samotnie.

Pan Kacper Tekieli był uczestnikiem wypraw na Makalu (8463m) i Broad Peak Middle (8016m). Mieliśmy niebywałą okazję zobaczyć filmy, które powstały podczas tych wypraw i poczuć atmosferę oraz klimat jaki towarzyszył naszemu gościowi podczas wspinaczki w Himalajach i Karakorum.

W przerwie prelekcji Pan Tekieli udzielił wywiadu dziennikarkom szkolnej gazety „Osiemnacha”, opowiadając m.in. o jego najtrudniejszej drodze wspinaczkowej w Tatrach czy najbliższych planach wyprawowych.

 Po przerwie mieliśmy przyjemność zobaczyć filmy i zdjęcia z letnich i zimowych wspinaczek w Tatrach Pana Kacpra. Dodatkową atrakcją dla słuchaczy był worek szpeju, który przywiózł ze sobą nasz gość. Młodzi miłośnicy gór przetestowali m.in. buty wysokogórskie z rakami, czekan, wór wyprawowy. Największe zainteresowanie wśród obecnych wzbudził jednak Friend.

Podczas całego spotkania młodzi uczestnicy bardzo żywiołowo reagowali na prezentowany materiał, a także zadawali naszemu gościowi dziesiątki pytań, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie Pana Kacpra otoczyli łowcy autografów,  którzy otrzymali indywidualnie dedykowane wpisy od naszego Gościa. Pan Tekieli dokonał także wpisu na fladze SK PTT „Diablaki”. Pamiątkowe zdjęcie „Diablaków” z naszym Gościem zakończyło spotkanie z niezwykłym człowiekiem gór, jakim jest niewątpliwie Pan Kacper Tekieli.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie