Napisane przez: Norbert Owczarek | 9 października, 2016

[8 X 2016] Masyw Ślęży – Wieżyca, Ślęża

Szkolne Koło Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Diablaki” wzięło dzisiaj udział w pierwszej w tym roku szkolnym imprezie turystyki kwalifikowanej. Naszym celem był Masyw Ślęży i zdobycie najwyższego szczytu tego pasma. Poniżej zamieszczono wrażenia uczestników tej wyprawy.

„Dzisiaj byliśmy w Masywie Ślęży. Na rajdzie wspinaliśmy się na górę. Padał deszcz. Byliśmy na wieży widokowej i w Domu Turysty.” 

Witold, lat 7

„8 października pojechałam ze szkolnym kołem „Diablaki” w góry. Naszym celem było zdobycie najwyższego szczytu góry Ślęży. Marsz rozpoczęliśmy z Sobótki. Towarzyszył nam deszcz i mgła. Najtrudniejszą częścia wycieczki był stromy i kamienisty odcinek drogi. W drodze mijaliśmy stare rzeźby z kamienia, wieżę widokową, aż dotarliśmy na szczyt. Najbardziej podobała mi się historia Pana Norberta o czarownicach zlatujących się na ten szczyt. Z chęcią pojadę na kolejną wyprawę, jak tylko wyschną mi ubrania i buty.”

Maja, lat 8

 

„W dniu  8.10 2016 r.  szkolna grupa „Diablaki” wybrała się na wycieczkę  w Masyw Ślęży. Zbiórka pod szkoła była  już o 6.00 rano. Do miejscowości Sobótka dotarliśmy około godziny  10.05 i ruszyliśmy na szlak w kolorze żółtym. Podczas wchodzenia   na szczyt   Ślęża, Pan Norbert opowiadał najróżniejsze ciekawostki, historie oraz legendy. Po drodze spotkaliśmy kilka rzeźb. Była także wieża widokowa, która miała  111 lat. Około 13.00 dotarliśmy do schroniska, gdzie mogliśmy odpocząć, zjeść i napić się czegoś ciepłego. Po godzinnej przerwie wyruszyliśmy na szczyt Ślęży  (718m n.p.m). Schodząc ze szczytu szliśmy szlakiem czerwonym. Nasza wyprawa na Ślężę zakończyła się po godzinie 16.00. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń. Mimo tego, że cały czas padało zaliczam wycieczkę do udanych.:)”

sleza

Konrad, lat 9

„Dziś rano przyszliśmy do szkoły na rajd w góry. Ślęża to śliska góra. Padało i była ciapa. Mama mnie trzymała kiedy się ślizgałem.  Moja siostra nie chciała zrobić sobie ze mną zdjęcia. Bartek i ja bawiliśmy sie w droidy. Byliśmy przy wieży widokowej.”

Wiktor, lat 10

img_7317


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie