Napisane przez: Norbert Owczarek | 20 października, 2016

[20 X 2016] Spotkanie podróżnicze z Elżbietą Dzikowską

W trzeci czwartek października uczestniczyliśmy w spotkaniu podróżniczym z legendarną postacią polskiej sceny podróżniczej. Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odwiedziła Elżbieta Dzikowska.

Elżbieta Dzikowska to znana podróżniczka, autorka książek, programów telewizyjnych i audycji radiowych. Laureatka wielu nagród i wyróżnień m.in. Nagrody Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera za książkę „Groch i Kapusta. Podróżuj po Polsce” oraz Grand Prix National Geographic Traveler w plebiscycie „Travelery 2007” za popularyzowanie podróży i działalność edukacyjną. Przez ponad dwadzieścia lat prowadziła wraz z mężem Tonym Halikiem niezwykle popularny program podróżniczy pt. „Pieprz i wanilia” emitowany w Telewizji Polskiej.

Podczas 1,5 godzinnego spotkania w sali teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej podróżniczka zaprezentowała zebranym prezentację pod tytułem „Ze mną przez świat”. Pokazywanym zdjęciom z kilkudziesięciu krajów świata towarzyszył barwny opis dzisiejszej prelegentki. Ponadto Pani Elżbieta opowiadała o wielu wydarzeniach z życia prywatnego, np. o dzieciństwie i młodości, o czasach studenckich, o tym jak poznała swojego męża Tonego Halika. Na widowni była dzisiaj  także obecna jej przyjaciółka i asystentka, z którą podróżuje, Pani Wiesława Barańska. Nasza prelegentka zdradziła nam także najbliższe plany wydawnicze swoich książek i zaprosiła serdecznie do Muzeum Podróżników w Poznaniu.

Po części oficjalnej spotkania Pani Elżbieta podpisywała swoje książki. Zainteresowanie autografem wyjątkowego gościa było tak olbrzymie, że spędziliśmy w kolejce blisko godzinę. Warto było jednak cierpliwie poczekać. Mamy dedykację w przepięknym albumie o Ponidzi, udało nam się zdobyć od Pań Dzikowskiej i Barańskiej podpisy na fladze oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie z obiema podróżniczkami.

 img_7747


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie