Napisane przez: Norbert Owczarek | 27 października, 2016

[27 X 2016] „Route 66- spełniające się marzenia” – prelekcja Honoraty Stolarzewicz i Tomasz Krzemińskiego

Ostatni czwartek miesiąca to czas na wyjście reprezentacji Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Diablaki” do Muzeum Miejskiego „Sztygarka” na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Wyprawy na krańce Ziemii…”. Dzisiaj odbyliśmy podróż przez Stany Zjednoczone legendarną Route 66. 

Swoimi wspomnieniami i przeżyciami dzieliłą sie z nami para podróżników: Honorata Stolarzewicz i Tomasz Krzemiński. W 2015 roku odbyli oni podróż tą kultową drogą przez osiem stanów z Kalifornii do Illinois. Barwnie i ciekawie opowiedzieli nam o poczuciu szczęścia i wolności jakie mieli podczas swojej wyprawy, a także wspominali miejsca i ludzi, z którymi zetknęli się w trasie.

Przybliżyli nam historię powstania tej legendarnej drogi oraz wytłumaczyli dlaczego jest ona dla Amerykanów taka wyjątkowa. Podzielili się z publicznością wieloma ciekawostkami związanymi z „Route 66”, jak np. dotyczącymi popularnej bajki „Cars”. Poznaliśmy pierwowzór bajkowego „Złomka”, dowiedzieliśmy się, że każda postać pojawiająca się w wyżej wymienionej bajce ma swój pierwowzór w prawdziwych osobach mieszkających przy „Route 66” a większość miejsc i budynków z bajki istnieje w rzeczywistości. Ponadto poznaliśmy miejsce, gdzie mozna zjeść ponad 2 kilogramowego steka zupełnie za darmo oraz miejsce, gdzie Cadillaci rosną w ziemi. Odwiedziliśmy m.in. Rancho Butelkowych Drzew, miasto widmo Calito Ghost Town, czy Santa Fe. I jeszcze wiele, wiele więcej …

Tradycyjnie podczas spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z naszymi prelegentami, a na naszym banerze przybyły kolejne wpisy.

 img_8033


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie