Napisane przez: Norbert Owczarek | Październik 27, 2016

[27 X 2016] „Antarktyka” – spotkanie podróżnicze z Piotrem Horzelą

Dzisiaj miało miejsce ostatnie spotkanie podróżnicze w ramach festiwalu ZagłębieWood. W sali kinowej Pałacu Kultury Pałacu Zagłębia w Dąbrowie Górniczej widzów na biegun południowy Ziemii przeniósł Piotr Horzela.

Pan Horzela jest leśnikiem z wykształcenia, który po ukończeniu studiów udał się na półtora roku w rejony Antarktyczne. Kolejne pół roku spędził podróżując z plecakiem po Ameryce Południowej. Przez ostatnie dwa lata mieszkał w najmłodszym państwie świata – Sudanie Południowym.

Podczas spotkania z dąbrowską publicznością opowiedział o swoim udziale w 34 Wyprawie Antarktycznej Polskiej Akademii Nauk. W stacji polarnej spędził blisko 1,5 roku. W tym czasie pomagał naukowcom w ich pracy, mierzył lodowce, obserwował zachowania pingwinów i innych zwierząt. Pan Piotr bardzo ciekawie opowiadał o tym jak wygląda życie na Antarktyce. W jego prelekcji nie zabrakło również zabawnych i interesujących historii o jego pracy w stacji badawczej, kapryśnej pogodzie czy zwyczajach tamtejszych zwierząt. Wszystko to ozdobione wieloma filmami i kulkuset zdjęciami wykonanymi przez naszego dzisiejszego prelegenta.

Obecnym na spotkaniu z Panem Piotrem Horzelą przedstawicielom naszego koła udało się przez chwilę porozmawiać z dzisiejszym gościem, zdobyć pamiątkowy wpis na fladze oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie.

img_8158

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie