Napisane przez: Norbert Owczarek | 24 listopada, 2016

[24 XI 2016] „Togo, Benin – religie VooDoo” – prelekcja Grzegorza Kuśpiela i Zbigniewa Kieliana

W ostatni czwartek 24 listopada reprezentacja Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego gościła w Muzeum Miejskim „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej. Nasi dzisiejsi prelegenci zabrali nas do Afryki Zachodniej.

Przez blisko miesiąc przemierzali we dwójkę Togo i Benin obserwując z bliska rdzenne wierzenia ludów zachodnioafrykańskich. W trakcie prelekcji mieliśmy okazję zobaczyć setki interesujących zdjęć z ich wyprawy, a nawet film, który powstał w czasie ich podróży. Podróżnicy przedstawili nam życie codzienne rdzennej ludności, ich pracę, formy spędzania wolnego czasu, zainteresowania. Zajrzeliśmy do „błotnych pałaców”  czy jaskiń „Grottes de Nok” wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. „Poznaliśmy znaczenie wielu słów m.in. „VooDoo”, „Loa”, „Mambo”.

Czas podczas prelekcji upłynął nam bardzo szybko, prelegenci w sposób bardzo ciekawy i barwny przybliżyli nam ten zakątek Afryki i religię VooDoo. Na zakończenie zdobyliśmy kolejne wpisy na naszej fladze oraz pamiątkowe zdjęcie z Grzegorzem Kuśpielem i Zbigniewem Kielianem.

img_8876


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie