Napisane przez: Norbert Owczarek | 16 grudnia, 2016

[15 XII 2016] „Reunion – wyspa stu krajobrazów” – prelekcja Grzegorza Badurskiego

Ponownie udaliśmy się na spotkanie podróżnicze do Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej w ramach cyklu „Wyprawy na krańce Ziemi…”. Naszym dzisiejszym prelegentem był Grzegorz Badurski, który zabrał nas na wyprawę po wyspie Reunion oraz przybliżył nam swoją nietypową pasję – kanioning.

Reunion to niewielka wyspa leżąca na Oceanie Indyjskim, 700 km na wschód od Madagaskaru. Jest to wyspa, która zachwyca bogactwem krajobrazu. Góry, o stromych zboczach porośniętych dżunglą, skalne cyrki, wielkie wodospady, wulkan, który jest jednym z najbardziej aktywnych na świecie, egzotyczna roślinność – wszystko to sprawia, że jest to miejsce fascynujące. A co najbardziej zaskakuje – jest to teren… Unii Europejskiej. Oprócz zwiedzania wyspy, zdobywania górskich szczytów, plażowania, nasz dzisiejszy prelegent wraz ze swoimi znajomymi starał się dotrzeć do miejsc, które nie są dostępne dla zwyczajnego turysty…

Po dzisiejszym spotkaniu wróciliśmy pełni wrażeń, jakie zrobiły na nas zdjecia i filmy z wyspy Reunion,  zdobyliśmy kolejny wpis na naszej fladze oraz pamiątkową fotografię z Grzegorzem Badurskim.

img_9288


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie