Napisane przez: Norbert Owczarek | 26 stycznia, 2017

[26 I 2017] „Hercog Mountain Challenge” – prelekcja Piotra Hercoga

Pierwsze w 2017 roku spotkanie podróżnicze z cyklu „Wyprawy na krańce Ziemii…” w Muzeum Miejskim „Sztygarka” odbyło się w drugim tygodniu ferii zimowych i kolejnym tygodniu „panowania” grypy. W związku z zaistniałą sytuacją dzisiaj Szkolne Koło Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego reprezentowały dwie osoby. Gościem i prelegentem był Piotr Hercog, znany i utytułowany górski ultramaratończyk. Ale po kolei …

Pan Piotr urodził się w Częstochowie i od najmłodszych lat aktywnie spędzał czas na terenach pobliskiej Jury Krakowsko-Wielunskiej. Przez kilka lat był aktywnym grotołazem, nie straszna mu była wspinaczka skałkowa. Od 1999 roku aktywnie zaczął brać udział w zawodach multidyscyplinarnych w Polsce i na świecie, zajmując czołowe miejsca. Od 2008 roku zaczął specjalizować się w biegach górskich, gdzie zajmuje czołowe miejsca.

Podczas dzisiejszego spotkania z Panem Piotrem mieliśmy okazję posłuchać i zobaczyć podsumowanie realizowanego w ubiegłym roku projektu „Hercog Mountain Challenge”. Wysłuchaliśmy barwnych wspomnień z udziału w  najcięższych i najbardziej wymagających biegach górskich świata, z zamierzeniem osiągnięcia wyniku sportowego, pobicia rekordu czy zajęcia wysokiej lokaty. „Baikal Ice Marathon”, „Redfox Elbrus Race”, „Lenin Race”, „International Elbrus Race” …

Poznaliśmy także Hercog Support Team, dzięki któremu Pan Piotr może skupić się przede wszystkim na treningach i szlifowaniu formy. Poznaliśmy także jego plany startowe na najbliższy rok. Szczególnie będziemy  mocno „trzymać kciuki” w maju.

Półtora godzinne spotkanie minęło bardzo szybko. Mamy nadzieję jeszcze kiedyś spotkać się z tym pełnym pasji, wybitnym sportowcem i posłuchać  jego opowieści o biegach górskich. Życzymy Panu Piotrowi realizacji wszystkich postawionych sobie celów oraz  czołowych lokat w zawodach, w których będzie startował.

img_0129


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie