Napisane przez: Norbert Owczarek | 23 lutego, 2017

[23 II 2017] „Afryka Nowaka” – prelekcja Piotra Tomzy i Leszka Fidelusa

Dzisiaj reprezentacja Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Diablaki” miała podwójną dawkę atrakcji podczas co miesięcznego wyjścia do Muzeum Miejskiego „Sztygarka”. Po pierwsze obejrzeliśmy wyjątkową wystawę fotografii pt. „Afryka Nowaka”. Po drugie wzięliśmy udział w spotkaniu z Piotrem Tomzą i Leszkiem Fidelusem, którzy opowiedzieli o zrealizowanej przez nich wyprawie pod tym samym tytułem.

W trwajacym blisko dwie godziny spotkaniu dowiedzieliśmy się wielu interesujących faktów. Wyprawa o której opowiadali nasi dzisiejsi prelegenci była unikalna w skali Polski i świata. Trwała 799 dni. Podzielona była na 24 etapy, w której wzięło udział ponad sto osób. Zorganizowana dla upamiętnienia wybitnego polskiego podróżnika, Kazimierza Nowaka, który w latach 1931-1936 samotnie przemierzył Afrykę z północy na południe i z powrotem. Rowerem, pieszo, konno jak Kazimierz Nowak, po niemal 80 latach uczestnicy wyprawy powtórzyli tę samą trasę. Oboje dzisiejsi prelegenci uczestniczyli aktywnie w niektórych etapach wyprawy śladami Kazimierza Nowaka. Pan Piotr napisał ze wspomnień i relacji uczestników tej wyprawy książkę pt. „Afryka Nowaka”.

Po prelekcji prowadzący odpowiadali w interesujący i rzeczowy sposób na pytania publiczności. Obaj Panowie podzielili się także z zebranymi swoimi najbliższymi planami podróżniczymi. Nam udało się zdobyć kolejne dwa autografy na naszej fladze oraz zrobić wspólne, pamiątkowe zdjęcie z prelegentami.

img_0364


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie